Посадка саджанців винограду навесні. Як правильно посадити вноград весною

Висаджуючи виноград важливо зробити все правильно. В першу чергу – вибрати підходящий сорт. Далі – підготувати ямку для посадки і правильно розмістити в ній саджанець. І нарешті, не можна забувати про правила догляду за лозою.
Якщо виконувати всі правила, то саджанці швидко вкореняться та вже через рік можна буде спробувати перші ягоди.

Як правильно посадити саджанці винограду весною.
Посадка саджанців винограду весною

Коли висаджувати виноград навесні та терміни

Якщо ви плануєте висаджувати саджанці з закритою кореневою системою або живці, то посадку найкраще планувати на кінець весни чи початок літа. А от щодо саджанців із відкритою кореневою системою, то висадку слід планувати на кінець квітня – початок травня. Однак варто орієнтуватися на температуру. Земля має прогрітися до 10 градусів за Цельсієм.

Починати підготовку до посадки винограду навесні потрібно ще з осені. Із південної сторони ділянки викопується яма, шириною, довжиною і глибиною близько 70см.

Вибирайте ділянку на підвищенні, адже виноград не переносить засто води. Оптимальне місце – підвищена ділянка, де грунтові води залягають на глибині до 2 метрів.

Викопуючи яму потрібно верхній родючий шар грунту відкласти в одну сторону, а нижній шар – в іншу. На дно ями поміщають дренаж із щебня чи битої цегли. Його товщина має складати близько 20 см. Після готується спеціальна суміш:

  • 2,5 відра перегною;
  • пів кг деревної золи;
  • 200 грамів суперфосфату;
  • 100 грамів карбаміду;
  • грунт з верхнього шару, що залишився.

Яма заповнюється отриманою сумішшю. Якщо не вийшло підготувати місце посадки з осені, то зробити це можна хоча б за місяць до посадки. Оптимально – рання весна, коли сніг розтанув.

Посадка саджанців винограду весною

Щоб саджанці винограду прижилися, потрібно правильно підготувати місце посадки:

в яму збоку вткнути пластикову трубку, діаметром близько 5см. З її допомогою добре буде поливати виноград;

Як правильно посадити саджанці винограду
правильна посадка винограду весною

в яму досипте родючого грунту, але так, щоб до верху яму залилось 50см та добре полийте;

Посадка винограду навесні, інструкція посадка винограду навесні
як посадити виноград весною: інструкція

коли вода вбереться, розмістить саджанець так, щоб коріння розподілилося по горбочку із грунту;

Як посадити саджанці винограду весною, посадка винограду навесні

засипте яму до верху землею. Для цього можна використати і менш родючу землю, забезпечте тінь саджанцям.

Інструкція посадка саджанців винограду самостійно, як посадити саджанці винограду

Надалі, щоб виноград добре ріс, його потрібно поливати через трубку. Також регулярно потрібно розрихлювати землю і присипали тирсою чи соломою. Це збереже вологу, яка так потрібна молодій рослині.
До кінця літа лоза винограду має вирости приблизно на 1 метр, а вже через рік можна буде скуштувати перші ягоди з нового винограду.

Посадка винограду зеленими живцями весною, як правильно посадити виноград інструкція

Посадка винограду зеленими живцями

Щоб виростити виноград із живців потрібно нарізати гілок, довжиною 45 см, за 2 тижні до цвітіння або як тільки цей процес починається. З живців зрізаються нижні листки, внизу робиться косий зріз та ставлять їх у воду кімнатної температури на 2 доби.

Далі верхній зріз, той що прямий, на кілька секунд поміщають в розплавлений парафін, а після поміщають живці на добу в розчин будь-якого стимулятора росту.

Яма для посадки готується як і у попередньому методі посадки винограду. По центру потрібно помістити палицю чи пластикову опору, до якої згодом буде прив’язана лоза.

Біля палиці робиться отвір, діаметром 10 см та поміщається живець винограду. Нижня брунька повинна розміщатися на 5 см нижче рівня грунту. Після яма засипається землею і втрамбовується, аживець поливають. Місце просідання землі згодом досипають.

В яму краще саджати по два живці, так як один може і не прижитися. А навіть якщо і приживеться, то що слабший можна буде викопати.

Навіть попри те, що виноград любить тепло, його з легкістю можна вирощувати у більш прохолодних регіонах. Головне – правильно підібрати сорт і висадити саджанці чи живці, а далі достатньо забезпечити полив та підживку рослини.

Від specialist