Як збільшити урожай полуниці та правила успішного догляду за рослиною навесні

Як підвищити врожайність полуниці? Відповідь на це запитання, мабуть, прагне отримати усякий городник. Адже садова суниця, таку офіційну назву має полуниця, ― це одна з найулюбленіших городніх культур, яка, до того ж, достигає раніше усіх інших ягід.

Хоча полуниця і не є вибагливою ягодою, проте хорошим врожаєм вона радує не завжди. А трапляється це тому, що в ході її вирощування, деякі дачники нехтують важливими правилами. В нашому матеріалі розповідаємо, що потрібно робити для кращої врожайності полуниці.

збільшення врожайності полуниці, як мульчувати полуниці садову
Варіант мульчування полуниці на плантації соломою

Використовуйте мульчування при вирощуванні полуниці

Мульчування є одним з найважливіших прийомів, який дозволить вам вирішити одразу дві проблеми: позбутись бур’яну, який забирає вологу в ягід, та зберегти ґрунт не пересушеним і пухким за будь-яких погодних умов. До того ж полуниця залишатиметься чистою та сухою аж до того часу, як ви збиратимете врожай.

Займатись мульчуванням грядки варто після того, як напередодні ви ретельно розпушите землю та додасте добрив. За мульчу можна взяти плівку, подрібнену солому, хвою, суміш пухкого торфу й перепрілого компосту або перегною, і, навіть, звичайну скошену з газону траву.

Як збільшити врожайність на плантації полуниці, правильний полив саджанців полуниці
Крапельний полив для полуниці

Правильно поливати кущі полуниці

Для того, аби ваша полуниця гарно вродила, її необхідно правильно поливати. Звісно ж, скажете ви, ― це простіше простого. Але чи підходите ви до питання графіку та об’єму поливу з усією серйозністю й відповідальністю?

Однією з найпоширеніших помилок, які роблять усі дачники, є припинення систематичного поливу кущів, після того, як зібрали врожай полуниці. Оскільки ягоди вже зібрані, про полуничну грядку можна і забути, скажете Ви. А дарма! Не варто цього робити, адже квіткові бруньки на наступний рік полуниця почне закладати вже посеред літа. Тож якщо кущики не поливати, їх (бруньок) утвориться небагато. Це означатиме, що наступного року полуниця плодоноситиме вкрай мало. Тому не лінуйтесь та намагайтесь поливати рослину до кінця літа, принаймні один раз на тиждень.

Також на початковому етапі розвитку цієї ягідної культури не варто забувати, що оскільки полуниця ― це рослина з поверхневою кореневою системою, вона дуже любить воду і не терпить висихання землі. Найбільш підходящий спосіб поливу для полуниці ― крапельний (це коли волога потрапляє безпосередньо до коріння, не чіпаючи листя та ягоди). Проте не забувайте й те, що надмірна зволоженість не принесе користі кущам, адже сирість шкідлива для полуниці.

Чим підкормити кущики полуниці на плантації, підживка полуниці
Підживка кущиків полуниці для збільшення врожайності

Своєчасно підживлювати полуницю

Підживлювати полуницю під час того, як вона цвістиме, плодоносить, а також після збору врожаю ― дуже важливо. Впродовж сезону удобрювати цю ягідну культу слід не менш як тричі, і робити це необхідно правильно і вчасно. Краще підживлювати полуницю після того, як пройде дощ або після поливу. А чим ліпше її підживити розповідаємо далі.

Перший раз полуницю варто підживити навесні, перед цим ретельно очистивши її від сухого й хворого листя та розпушивши ґрунт для того, щоб коренева система швидше пішла в ріст. Для цього підживіть полуницю розчином, у який додайте сечовину або коров’як (1ч.л. сечовини або 2 склянки коров’яку на 10 л води). Норма витрат: 1 л під кожен кущ.

Вдруге полуницю підживлюють на самому початку цвітіння. Для цього візьміть 1ст.л. нітрофоски й розчиніть у 10 л води. Норма витрат: 1 л під кожен кущ.

Для того, щоб полуниця була великою, після цвітіння її варто підживити будь-яким комплексним мінеральним добривом. Наприклад, можна взяти 2 ст. л. суперфосфату і 0.5 склянки золи й розчинити їх у 10 л води. Норма витрат: 1 л під кожен кущ.

як та чим обробити саджанці полуниці весною для збільшення врожайності
Обробка полуниці на плантації для збільшення врожайності

Захистити полуницю від хвороб та шкідників

Здебільшого садова суниця має схильність до різних хвороб під час дозрівання ягід, у дощову й прохолодну погоду. Через це необхідно особливу увагу приділяти саме ранній діагностиці й профілактиці хвороб цієї ягідної культури.

Відразу ж після першого спушування ґрунту самі кущики в цілях профілактики можна обробити 1%-м розчином мідного купоросу. Також перед самим цвітінням потрібно неодмінно обробити полуницю від шкідників. Якщо ж кліщі, довгоносики чи інші шкідники вже з’явились, тоді вам допоможуть такі препарати, як Аліот або Фуфанон-Нова. А от слимаки й равлики, наприклад, зчезнуть, якщо розкидати навколо кущів вапно або золу.

Під час дозрівання полуниці спеціалісти радять застосовувати засоби біологічного походження, такі, наприклад, як Фітоспорин.

Як збільшити врожайність полуниці садової, видалення лишнього листя на кущах полуниці
Видалення лишнього листя на кущах полуниці

Видалити зайве листя та пагони на полуниці

Під час споживання поживних речовин з ґрунту, садова суниця може використовувати їх або на утворення плодів, або ж на розмноження. Через це, якщо Ви видалятимете вусики, це стимулюватиме кущики до більшої плодоносності. Зазвичай навесні полуниця не викидає багато вусиків, тому видаляти їх варто потроху, але систематично. Якщо ж для розмноження їх не треба, тоді ці вусики варто обрізати, навіть після того, як полуниця закінчила плодоносити.  

Також під час зав’язування плодів не зайвим буде й прибрати надмірну кількість листя. Особливо, якщо воно закриває полуницю від сонячного проміння. Це необхідно зробити й під час підготовки кущиків до зимового періоду. Адже до настання перших заморозків ця ягідна культура вже встигне відростити новеньке молоде міцне листя.

Як бачите, чудес не буває. Головний секрет хорошого врожаю ― це клопітка праця, ретельний догляд за полуничною грядкою.

Від specialist