Посадка клубніки на агроволокно та вирощування

У даній статті розглянемо переваги посадки полуниці на агроволокно та переваги цього методу. Кожен садівник прагне отримати найбільший врожай при мінімальних затратах сил та фінансів. Завдяки агроволокну відпадає потреба у прополюванні плантації полуниці від бур’янів та видалення вусиків, останні не будуть вкорінюватись та розмножуватись.

При використанні методу посадки полуниці на агроволокно ми зменшуємо пропускання води, сонячного світла, повітря. Коренева рослин не буде загнивати та ґрунт не перегріється. Якщо використовувати матеріал бережно, тоді період експлуатації можна продовжити до трьох сезонів та залишати на зиму.

Агроволокно зменшить випаровування вологи у жарку погоду, полив можна проводити 2-3 рази на тиждень, а це вже економія води. Саджанці полуниці менше хворіють на сіру гниль, ягідки не забруднені, а чистенькі. Врожайність таких плантацій значно більша ніж звичайних грядок.

Вирощування полуниці на агроволокні та особливості
Вирощування полуниці на агроволокні та особливості догляду

Основні види агроволокна для посадки полуниці

Агроволокно може бути чорного та білого кольору, різниться розмірами та щільністю про це поговоримо далі. Чорне буде підходити як універсальне для посадки: захищає рослини від розвитку бур’янів, збільшить врожайність. Білого кольору – має універсальний характер: зимою захистить від заморозків, а літом від ультрафіолетового випромінювання.

Для посадки полуниці на агроволокно не менш важливий момент це правильно підібрана щільність матеріалу. На ринку садових товарів присутні від 17 до 50 г/кв.м. Для помірного та м’якого клімату можна зупинитись на агроволокні від 17 до 23 г/м2, якщо у вашому регіоні можливі сильні заморозки із малою кількістю снігу – обираємо агроволокно 50 г/м2. Цікава та корисна стаття по темі Як доглядати за полуницею навесні та отримати максимальний урожай

Готуємо ділянку для посадки полуниці на агроволокно

Вести підготовку до посадки полуниці на агроволокно потрібно із ранньої весни. Якщо перед посадкою на плантації росли овочі та зелень, це дуже добре. Щодо ширини грядок, вони мають бути не менше 2-х рядів.

  • Ділянка має бути попередньо підготована: перекопана та очищена від кореневих та бур’янів.
  • Для підживлення ділянки перед вкладення агроволокна потрібно внести добрива. Як варіант, на 1 метр квадратний можна внести 1 відро перегною, до 150 грамів азотних добрив та дві склянки деревної золи;
  • Розрівняйте грядку за допомогою граблів. При потребі зробіть розмітку;
  • Постеліть агроволокно на ділянку. Його потрібно закріпити гачками із дроту або камінням. Окремі частини мають перекривати один одного на 20 сантиметрів;
  • Далі робимо розмітку для посадки майбутніх саджанців полуниці. Рекомендуємо дотримуватись таких параметрів: відстань від міжряддя 40-50 см та між кущиками 25-30 см, для кожного саджанця прорізаємо хрестиком отвір 5х5 см;

Обов’язково перед посадкою перевірити посадковий матеріал. Рослини мають бути здорові на вигляд та не пошкоджені, дивіться, щоб не було наростей на кореневій системі.

як посадити полуницю на агроволокно
Полуниця та агроволокно, правильна посадка

Посадка саджанців полуниці на агроволокно

  • Перед посадкою полуниці у кожну лунку потрібно налити води та почекати повного вбирання.
  • Перед посадкою рослин потрібно замочити кореневу систему рослин у глиняній бовтанці (піввідра глини можна залити водою, дати настоятись, потім перемішати до сметаноподібного стану) або кореневих стимуляторах.
  • Саджанці полуниці потрібно розміщувати так, що розетка (точка росту) була на рівні із ґрунтом. Це дуже важливо, адже це допоможе зменшити втрати. Рослинки злегка втрамбовуються.
  • Після успішної посадки плантації не забувайте поливати рослини із інтервалом 2-3 рази вранці та ввечері, поки саджанці не пустять перші листочки. Рекомендуємо перед посадкою використати крапельний полив із використанням крапельної стрічки, це додатково облегшить догляд.

Загалом вирощування полуниці на агроволокні не буде відрізнятись від звичайної посадки. Протягом сезону потрібно вносити комплексні та органічні добрива: перший раз навесні, далі під час цвітіння, третій – під час плодоношення. Можете врахувати особливості вашого сорту. Читайте також статтю Як домогтися збільшення врожаю полуниці у кілька разів: 5 хитрих прийомів

Від specialist