сіянці та саджанці у чому різниця та особливості

Дуже часто садівники-початківці не орієнтуються у термінології при виборі якісного посадкового матеріалу. У даній статті Ми дамо пояснення та відповідь на питання: «Що таке сіянці та саджанці?», «Чи відрізняються ці два види рослин?».

Що таке сіянці та особливості

Сіянцями називають молоді рослини різних плодово-ягідних культур, що вирощуються із насіння, вони будуть надалі щеплені для вирощування більш цінних сортів гібридів та сортів. Дуже часто такі рослин мають гарну стійкість до зміни кліматичних умов (наприклад дикі яблуні, груші тощо).  Підвищена стійкість до грибкових захворювань та інфекцій, які потім будуть передані підщепленій рослині.

у чому різниця між сіянцями та саджанцями
Сіянці та особливості їх використання для посадкового матеріалу

Вирощування таких рослин проходить у ботанічних та лісових розплідниках, і у подальшому селекціонери використовують їх для створення нових сортів та гібридів із унікальними характеристиками. Такий процес може тривати десятиліттями, кожного разу новий зразок від схрещення насіння тестується та відбираються найкращі екземпляри, і так до безкінечності, для отримання найкращого результату.

Окремо потрібно сказати, що сіянці використовуються садівниками для розведення плодових та декоративних дерев. У лісових господарствах їх використовують для відновлення лісів та озеленення ділянок. Розділяють сіянці за кількістю вегетативних періодів: однорічні, дворічні, трирічні та навіть зустрічаються п’ятирічні. Вирощують сіянці у так званих «Шкілках», простими словами це мініатюрна грядка для тимчасового перебування рослинок, де їх дорощують до необхідних параметрів для прищеплення.

У чому різниця між сіянцями та саджанцями
Саджанці плодових культур та особливості вибору

Що таке саджанці та їх особливості для посадки рослин

На відміну від сіянців, саджанці це вже готовий до безпосередньої висадки у ґрунт посадковий матеріал для отримання врожаю, наприклад плодових дерев. Останні використовуються для створення зелених насаджень та формування лісових зон та масивів.

У залежності від кількості вегетаційних періодів можна знайти рослини однорічні, двох або трирічні. Старші зустрічаються вкрай рідко. Отримувати посадковий матеріал можуть через щеплення підщепи (сіянці) та пагінця сортової рослини, це найрозповсюдженіший метод отримання посадкового матеріалу, рідше можна знайти рослини із власною кореневою системою.

Також рекомендуємо статтю ? Як правильно виконати обрізку плодових дерев. Основні види, терміни, особливості

Потрібно враховувати таку особливість, що приживання сіянців може бути не досить висока, потрібно враховувати безліч факторів: кліматичні умови, якість насіння, ґрунту тощо. Тоді, як приживання саджанців, за умови дотримання всіх правил посадки, може досягати до 100%. Гарного врожаю!

Від specialist