як підкормити клубніку, чим підживити полуницю після плодоношення, чим підживити полуницю восени, чим підживити клубніку після посадки, чим підживляти клубнику весною, підживлення полуниці після плодоношення

Як краще підживити полуницю і коли це необхідно робити? Щороку ці питання ставлять собі усі садоводи, випробовуючи нові добрива та складові. Найбільш важливим спеціалісти вважать підживлення садової суниці після збору врожаю. Чому саме у цей період, детально розповідаємо у нашому матеріалі.

Усі садоводи мріють про щедрий врожай полуниці, котрий дав би можливість насолодитись соковитими плотами впродовж всього сезону. Проте навіть на родючому ґрунті врожай полуниці щороку зменшується, ягоди стають дрібними, а плодоношення садової суниці йде на спад. Для того, щоб цьому запобігти, впродовж усього року кущам полуниці потрібне регулярне підживлення. Тож як і коли це варто робити?

Підживлення полуниці влітку

Як правило після періоду цвітіння, а також під час плодоношення підгодівля не проводиться. Додаткове стимулювання рослини починають проводити уже після збору врожаю. Коли ж вирішуватимете чим саме підживлювати садову суницю в липні, краще обирайте органічні добрива. Досить корисним у цей період є добриво, яке складається рідкого гною.

? Рекомендуємо статтю автора по на тему ? Як садити саджанці восени, щоб вони гарантовано прижилися: поради експерта

Налийте у десятилітрове відро свіжий рідкий гній (на ¼ відра), наповніть його водою і залиште настоюватись на 3 дні. Далі отриману суміш потрібно розвести водою у таких пропорціях: одна частина настою плюс п’ять частин води. Вносити з розрахунку по 1 л під кожен кущик.

як підкормити клубніку, чим підживити полуницю після плодоношення, чим підживити полуницю восени, чим підживити клубніку після посадки, чим підживляти клубнику весною, підживлення полуниці після плодоношення
Підживлення полуниці після обрізки листя

Підживлення полуниці після обрізки листя

Найкраще обрізати листя полуниці після того, як зібраний врожай. Переважна більшість сортів садової суниці завершує плодоносити досить-таки рано, через це полуничні грядки починають швидко обростати бур’яном, а листки полуниці стають «притулком» для різних шкідників та бактерій. Тож варто одразу обрізати старі пожовклі листочки садової полуниці, таким чином ви оздоровите рослину.

Одразу ж після обрізки полуницю потрібно обробити розчином теплої води та марганцівки, який має бути блідо-рожевого кольору. Розбризкувати його треба рівномірно, по всіх частинах рослини. Далі, ще вологі кущі посипати дрібно просіяною деревною золою або товченим деревним вугіллям. А через 2-3 доби потрібно буде знову повторити цю процедуру.

? Рекомендуємо статтю автора по на тему ? Як домогтися збільшення врожаю полуниці у кілька разів: 5 хитрих прийомів

Стандартним підживленням також слугують комплектні універсальні добрива. На більшості з яких так і вказано: «Полуниця, суниця», а дозування вказане в інструкції.

Якщо ж комплексного добрива під рукою немає, можна полити садову суницю міцним настоєм з золи. Для цього необхідно 1 л золи розчинити в 10 л води і дати настоятись 2 доби у теплі. Додавати треба під коріння кожного кущика по 0.5 л або 1 л цього настою.

як підкормити клубніку, чим підживити полуницю після плодоношення, чим підживити полуницю восени, чим підживити клубніку після посадки, чим підживляти клубнику весною, підживлення полуниці після плодоношення
Підживлення ремонтантної полуниці після збору врожаю

Підживлення ремонтантної полуниці після збору врожаю

Ремонтантна суниця на відміну від простої, приносить плоди двічі на сезон. Тож, після першого врожаю в середині червня, варто потурбуватися і про наступне плодоносіння, котре наступить останнього місяця літа. Для посилення процесу цвітіння перш за все потрібно видалити посохлі листочки, а після цього можна внести під кущики одну з таких сумішей:

  • 25 г суперфосфату та 30 г сірчанокислого калію на 1 кв. м;
  • суміш гною та води у співвідношенні 1:10. Перед тим, як вносити суміш ґрунт має бути зволоженим. На 1 кв. м варто використати приблизно 5 л розчину;
  • після плодоношення також можна використати і курячий послід, який потрібно розвести у співвідношенні з водою 1:20. На 1 кв. м треба вносити 5 л розчину.
Підживлення полуниці восени
Підживлення полуниці восени

Підживлення полуниці восени

Важливою порою, під час якої полуниця запасається поживними речовинами на зиму є осінь. Від рівня насичення рослини в цей період залежатиме її морозостійкість. Тому варіантів підгодівлі є чимало.

Перший етап підживлення ― середина-кінець серпня. В цей період полуницю можна підживлювати пташиним послідом, коров’яком та гнойовою рідиною.

? Рекомендуємо статтю автора по на тему ? Підживлення полуниці восени: Органічні та мінеральні добрива

Курячий послід

Як правило його продають у сухому вигляді, тож перед тим як його застосовувати, з концентрату необхідно зробити рідку суміш:

  • одну частину потрібно розвести у 20 частинах води;
  • дати настоятись 2 доби;
  • готову суміш вносити до ґрунту таким чином, щоб вона не попала на зелену частину рослини;
  • наливати настій в борозни між рядочками та кущиками із розрахунку 1 л під кожен кущ.

Запам’ятайте! Підживлювати полуницю за допомогою сухого курячого посліду в жодному разі не можна, оскільки це може спалити коріння полуниці.

Коровяк

Як альтернативу пташиному посліду використовують розчин коров’яку:

  • потрібно взяти одну частину коров’яку та розвести його десятьма частинами води;
  • по бажанню можна додати деревного вугілля: одна частина вугілля на десять частин коров’яку;
  • дати постояти розчину одну добу у теплому приміщенні;
  • вносити до 1 л суміші під кожен кущ.

Варто зазначити, що коров’як використовують і у сухому стані, в якості мульчі. Його треба укладати в міжряддя, таким чином ви забезпечите садову суницю поживними речовинами на тривалий час. А використовувати потрібно лише перепрілий коров’як, щоб не розвивались грибкові захворювання.

Гнойова рідина

Ще одним з непоганих варіантів є підгодівля рослини гнойовою рідиною, за допомогою якої полуниця отримає важливий запас поживних речовин.

  • 1 л рідини потрібно розвести у 10 л води;
  • дати постояти суміші 2 доби;
  • поливати полуничну ділянку готовим настоєм так, щоб він не потрапляв на листочки;
  • вносити під кожен кущик по 1 л рідини.

Слід запам’ятати!  Проводити 3 підживлення одночасно не варто, адже надлишкова кількість азоту може зашкодити рослині. Тому виберіть лише один із варіантів підживлення вашої садової суниці. Також потрібно зазначити, що підживлювати рослину потрібно у сухий та сонячний день.

Другий етап підживлення варто проводити в кінці жовтня, після того, як буде обрізане посохле листя. В цей період дуже добре підживлювати рослину калійними та фосфатними препаратами (в сухому та рідкому стані). Сухе добриво здатне позитивно впливати на рослину протягом тривалого часу, а рідке ліпше засвоюється. Тож їх можна і поєднувати. 

 Деревна зола

Використовується і в сухому, і в розведеному стані. Суху суміш сиплять біля основи полуниці, у такий спосіб захищаючи її від різних шкідників. А от рідке добриво готується наступним способом:

  • 0.5 л золи розводять у 10 л води;
  • під кожен кущик вносять по 0.5 л суміші.

Суперфосфат та сірчанокислий калій

Запаси калію та фосфору також можливо поповнити завдяки мінеральним добривам. Для цього необхідно розвести 30-40 г суперфосфату в 10 л води (розводиться в гарячій воді, а далі вливають у спільну ємність) та 20 г сірчанокислого калію. Отриманою рідиною поливають рослину із розрахунку 3-4 л на 1 кв. м полуничної ділянки.

Якщо ви будете слідувати цим досить простим рекомендаціям, полуниця на вашій грядці виросте усім на заздрість. Проте, радимо не надто захоплюватись внесенням добрив, і суворо дотримуватись як дозування, так і періодичності підживлень. Адже лише здорові ягідні кущики зможуть забезпечити вам гарний врожай смачної, соковитої полуниці.

Від specialist

Один коментар до “Підживлення полуниці після збору врожаю”
  1. Друзі, надіємось наші рекомендації будуть корисними для Вас! Про підживлення кущів полуниці не потрібно забувати навіть після збору урожаю, щоб рослинки набрались сили для зиміслі та знову радували Вас хорошим урожаєм!

Коментарі закриті.