Чим підкормити кущі полуниці у Жовтні після збору урожаю

Полуниця – одна з найулюбленіших ягід дітей та дорослих. В ній органічно поєдналися високі смакові якості та величезна кількість необхідних для організму вітамінів та мікроелементів. Полуниця легко розмножується і не потребує складного догляду. Проте, існує певний комплекс заходів, яких треба дотримуватися, щоб кущі не почали вироджуватися, а ягоди залишалися такими ж смачними та великими.

За спостереженнями досвідчених садівників, полуниця потребує підживлення упродовж всього сезону, виключивши час цвітіння та плодоношення. Найважливіший час для догляду за полуницею – це осінь Саме осіннє підживлення дасть змогу кущикам набратися сил, без втрат пережити зиму, навесні отримати здорові кущі та отримати гарні врожаї ягід. Познайомимося детальніше, як і чим проводити підживлення ягід восени.

Вираз «осінні підживлення» доволі умовний. Перше підживлення полуниці проводять через два-три тижні після закінчення плодоношення, в другій половині липня на початку серпня. Друге підживлення полуниці приводиться в кінці жовтня.

Етапи підживлення полуниці осінню

ПІдживдення полуниці курячим послідом
ПІдживдення полуниці курячим послідом

Літнє живлення полуниці

Якщо ви прихильник органічного землеробства, рекомендовано влітку вносити такі добрива: коров’як, розчин зі свіжого гною, пташиний послід.

  1. Пташиний послід. Зараз у продажу є сухий пташиний послід. Але перед використанням його необхідно розмішати з водою в пропорції 1 до 10. Краще взяти відстояну воду. Розчин настоюється дві доби. На кожен кущ знадобиться близько літру розчину. Поливати кущик обережно, слідкуючи, щоб вода не потрапила на листя. Пам’ятайте, що сухим пташиним послідом можна спалити кореневу систему рослин.
  2. Коров’як – розчиняють з водою в пропорції 1 до 10. Розчин настоюють протягом доби. На один кущ йде 1 літр розчину. Допускається використання коров’яку в сухому вигляді, посипаючи міжряддя. Тим самим забезпечують ягоду поживними речовинами на декілька років. Головна умова – використовувати перед перепрілий коров’як, щоб не допустити розвитку грибкових захворювань.
  3. Свіжий розчин гною готується за вищезгаданими рецептами в пропорції 1 до 8. Розчин настоюється протягом двох діб в теплому місці. На кожен кущик іде по 1 літру розчину.

Таким чином завдяки вчасному підживленню полуниця отримає всі необхідні для гарного розвитку та високого врожаю речовини. Не варто застосовувати всі три види органічних добрив, цілком достатньо одного з варіантів. Полуниця не любить надто інтенсивного живлення.

Підживлюємо полуницю у жовтні

Тим хто практикує органічне землеробство, чудово підійде деревний попіл.

Всі хто не відмовляється від використання мінеральних добрив можуть скористатися спеціальним добривом «Для полуниці» з великим вмістом калію та фосфору, та універсальним мінеральним добривом «Осіннє», підходить для багаторічних культур.

Удобрение клубники золой после сбора урожая осенью
Удобрение клубники золой после сбора урожая осенью

Деревний попіл для підживлення полуниці

Речовину використовують в сухому та розведеному вигляді. Сухий попіл розсипають біля кореневої системи кущів. Таким чином внесений попіл не лише насичує рослину поживними речовинами, він також захищає її від шкідників. Для рідкого настою на 10 л беруть 150 г попелу. Під кожен кущ вносять 0. 5 л розчину. Найкращий варіант, провести як сухе, так і рідке підживлення ягід, з перервою в 1 – 2 тижні.

Мінеральні добрива для полуниці осінню

Практично в будь-якому садовому магазині продаються спеціальні мінеральні добрива для полуниці. Їх треба вносити відповідно до інструкції виробника. В основному подібні добрива гранульовані, і їх вносять сухому вигляді. Проте, можливе виготовлення спеціального розчину для підживлення.

Пам’ятайте, підживлення полуниці проводять починаючи з другого року посадки. Адже поживних речовин, які були закладені під час підготовки ділянки до посадки, цілком достатньо на 1-2 роки.

Полуниця – це рослина, яку краще не підживити зовсім, ніж провести занадто інтенсивне підживлення. Тож тут головний принцип – не перестаратися.

Також варто пам’ятати, що мульчування полуниці – це обов’язкова складова догляду за рослиною.

Від specialist