Як посадити саджанці троянд осінню рекомендації

Посадка троянд у відкритий ґрунт ― справа непроста та досить клопітка, особливо для квітникарів-початківців. У нашому матеріалі ми детально розповімо вам, як самотужки виростити прекрасний розарій.

Найбільш сприятливий період для осінньої посадки троянд ― з середини вересня до початку жовтня. Якщо ви посадите троянди у цей період, вони чудово приживуться до настання перших приморозків. Насамперед це стосується місцевостей, де зима досить тепла. Оскільки восени ґрунт вже добре прогрітий і має достатньо вологи, саджанці розвиватимуться набагато краще, ніж при висаджуванні троянд навесні.

Як правильно обрати місце для посадки троянд

Перш за все вам потрібно знати, що троянди чудово себе почувають на сонячній та захищеній від вітрів земельній ділянці. Тож заздалегідь продумаєте, де краще садити цю рослину. Також не менш важливим для вашого розарію є хороший дренаж. Адже рідина не повинна застоюватись. Тому краще садити троянди на південному схилі, з якого навесні збігатиме тепла вода. А ще одним важливим фактором є те, щоб поблизу вашого квітника не було високих дерев, які можуть створювати тінь. Троянди цього не люблять.

Як правильно підготувати грунт для посадки саджанців троянд
Підготовка грунту для посадки троянд

Як підготувати ґрунт для посадки троянд

Варто зазначити, що троянди люблять родючий, пухкий та помірно вологий ґрунт. До того ж товща поживного шару має бути не менш як 40 см. Тому, якщо у вашому квітнику ґрунт трохи збіднілий, вам потрібно підготувати спеціальну поживну «суміш» із суглинного ґрунту та органічних добрив (компосту чи перегною) у співвідношенні 1:1.

Як підготувати саджанці троянд до висадки

Якщо ваші саджанці мають відкриту кореневу систему, вам необхідно замочити їх у воді за добу до висадки. Після цього ви маєте обірвати зайве листя та повідрізати усе пошкоджене коріння. А ту частину, яка знаходитиметься над ґрунтом, вкоротити до 30 см. Також потрібно прибрати бруньки, які знаходяться нижче того місці, куди було зроблене щеплення, тому що з них будуть проростати дикі пагони.

Далі необхідно покропити саджанці 3%-вим залізним купоросом, опустити корені у глину, яку попередньо потрібно змішати з коров’яком у співвідношенні 2:1. Це стане для ваших рослин чудовим захистом від усіляких хвороб та шкідників.

Запам’ятайте! У саджанці з відкритою кореневою системою має бути розгалужене коріння та безліч дрібних корінців.

Висадка саджанців троянд совїми руками

Посадка троянд восени: 6 кроків

  1. Викопайте яму діаметром 40 см. та глибиною 50-70 см.
  2. На низ насипте дренаж з гальки або ж битої цегли, якщо ґрунт на ділянці важкий. А якщо у вас піщаний ґрунт, тоді покладіть шар глини товщиною 7 см. Зверху потрібно посипати родючим ґрунтом.
  3. Покладіть зверху саджанець і обережно порозправляйте коріння, щоб не пошкодити його.
  4. Місце навколо саджанця присипте землею, яка залишилась у вас після копання ями або ж попередньо підготовленою ґрунтосумішшю (див. пункт «Як підготувати ґрунт»), змішаною з 1-2 склянками золи.
  5. Трохи утрамбуйте ґрунт та добре полийте. Для того, щоб земля краще увібрала воду, зробіть це декілька разів. В загальному у вас має вийти по 1-2 відра води на кожен кущик.
Як поливати троянди після посадки восени
  1. Для того, аби у ваших троянд не підмерзало коріння, підгорніть їх шаром сухого торфу товщиною 15-20 см. Через кілька тижнів цю торф’яну гірку слід розгорнути.   

Важливо! Якщо ви висаджуєте декілька кущів троянд, відстань між ними має бути : між кущами паркових троянд ― 75-90 см., «чайно-гібридних» та «троянди флорибунда» ― 30-60 см., «плетистих» і «штамбових» ― 1м.

Як бути, якщо запізнились з посадкою троянд?

Якщо ви придбали саджанці троянд, але з якихось причин посадити їх восени вам не вдалось, не варто робити це поспіхом, адже вони навряд чи приживуться. Краще прикопайте їх в нахиленому положенні в теплиці або на відкритому ґрунті. Коли ж почнуться заморозки, прикрийте кущики торфом, а зверху можете пригорнути снігом.

Від specialist