Форзиція посадка та вирощування рослини

Рано навесні, на фоні сірого пейзажу та голих гілочок дерев яскравою виділяються пишні, вкриті жовтогарячим зірочками кущі форзиції. І навіть після закінчення цвітіння, кущ привабливо виглядає протягом усього сезону. Влітку він перетворюється на яскраво-зелену кулю, яка восени знову стає різнокольоровою.

Форзиція швидко розростається та формує пишні кущі. При всьому цьому не потребує складного догляду. Можна сказати, що вона росте сама по собі.

Характеристики чагарнику форзиція

Зовнішній вигляд чагарнику навіть не наштовхує на думку, що він є близьким родичем оливі. Проте форзиція відноситься саме до сімейства Маслинових. Одна з її літературних назв – форсайтія – в честь англійського ботаніка Вільяма Форсайта, рослина жодним чином не пов’язана з популярним романом Джона Голсуорсі. В природі рослина зустрічається на сході Азії, а деякі її види чудово ростуть в південній частині Європи.

Для саду можна підібрати різні види форзиції. Різної висоти та діаметру крони (від 1 до 3 м), з пряморостучими чи похиленими пагонами, компактні чи розлогі. Яскраве забарвлення листя та сліпуче-золотисті квіти надають їй надзвичайної привабливості.

Квітучі форзиції – це символ початку весни. Як тільки сходить сніг, в березні-квітні з’являються перші яскраві квіточки. Проте, через затяжні, морозні зими, які були останні два роки, цвітіння форзиції починалося дещо пізніше.

? Квітки чагарнику дрібні, діаметром 2-3 см, яскраво-жовті з різноманітними відтінками, розпускаються суцвіттями по 2–7 квіточок. Вони тримаються на гілочках до 25 днів, і опадають лише після того, як повністю розпуститься листя, створюючи золотистий килим навколо куща.

Листя форзиції продовгувате, просте або трійчасте, довжиною до 7 см. Його колір світло-зелений. Плоди розташовані у двохгніздних коробочках, які після дозрівання насіння розтріскуються.

Форзиції створюють надзвичайно красивий фон для інших квітучих рослин. Весною та влітку кущі стоять покриті яскраво-зеленим листям, а восени воно набуває оранжевих, жовтих та яскраво-червоних кольорів.

Як правильно посадити форзицію, форцизія, форзиція розмноження, як посадити форзицію з гілочки, жовтий кущ цвіте весною, розмноження форзиції, форзиція фото, форзиція поникла, форзиція плакуча, форзиція як розмножувати
Форзиція посадка та вирощування рослини

Підбираємо оптимальне місце посадки для форзиції

Рослина належить до чагарників, які ростуть в будь-яких умов. Звісно, існують деякі обмеження. Так, форзиція не цвіте в тіні, у вітряних місцях. може вимерзнути, ростучи на глинистих, кислих та перезволожених ґрунтах кущі погано розвиваються. Проте, такі умови не підходять для жодної рослини, особливо красиво квітучих.

Форзиція гарно розвивається на сонячних до напівзатінених ділянках, ідеально підходить для неї піщані ґрунти що мають плоску та легку структуру. Необхідні умови для посадки та пересадження рослини.

Найкращий час для висаджування – осінь, за 2–3 тижні до початку перших морозів. Рослина повинна мати досить часу, щоб укорінитися. Якщо можете забезпечити регулярний полив, то посадку можна провести весною. Відстань між рослинами до 1.5 м, для високих сортів до 2 м.

Для форзиції треба підготувати великі ями не менше 70 см в глибину, і 50 см в ширину. Приготувати ґрунтову суміш з ґрунту, компосту чи перегною та піску. На дні ями роблять дренаж, висота якого до 25 см, кореневу шийку залишають на рівні землі. Відразу роблять лунку навколо рослини, щоб забезпечити якісний полив. Кущик після поливу обов’язково мульчують.

Деякі особливості догляду за Форзицією

Головна умова гарного розвитку – правильна обрізка після закінчення цвітіння. Багато хто просто зрізає 1/3 чи 1⁄2 висоти куща. Але не слід забувати про видалення старих гілок. Саме це забезпечить інтенсивне цвітіння. Кожні чотири роки кущ потрібно омолоджувати, обрізаючи його кардинально «на пеньок». Сухі та замерзлі гілочки обрізають щовесни.

Підживлення форзиції – комплексні добрива (60 г) та органіку (3 кг), вносить один раз на рік, навесні, після сходження снігу. По закінченню цвітіння вносяться фосфорно-калійні добрива (50–60 г на кущ).

⚡ Читайте також Кращі 6 добрив, які потрібо використовувати весною всім дачникам

Полив необхідний лише при тривалій посусі, 2-3 рази на місяць. Не допускати забур’яненості. Кущі виполюють регулярно, водночас розпушуючи землю. Кращий варіант – мульчування кущів органікою. Старі сорти малостійкі до бактеріозу та в’янення. Нові сорти майже не бояться шкідників та хвороб. Але спостерігається чутливість до ґрунтових шкідників.

На зиму варто нахилити гілочки до землі чи обгорнути пагони нетканими матеріалами. Листям чи лапником обкладають кущі, щоб зберегти їх в безсніжні зими.

Вирощування форзиції у саду. Обираємо правильно місце, форцизія, форзиція розмноження, як посадити форзицію з гілочки, жовтий кущ цвіте весною, розмноження форзиції, форзиція фото, форзиція поникла, форзиція плакуча, форзиція як розмножувати
Вирощування форзиції у саду. Обираємо правильно місце

?Форзиція у ландшафтному дизайні

Невибагливий, універсальний кущ стане прикрасою будь-якого саду, створюючи пейзажний вид іншим рослинам. Кущ форзиції висаджують поодиноко чи груповими посадками уздовж доріжок, навколо елементів малої архітектури; на квітниках в групових посадках; для оформлення пейзажної огорожі, як змішаних, так і створених з самих форзицій; для обрамлення хвойних посадок.

У форзицій легко сформувати крони найрізноманітнішої форми. Це може бути компактна, сферична крона, а можна пустити пагони по стіні чи іншій опорі. Рослину можна легко виростити та сформувати в горщику. Їх іноді використовуючи для вигонки взимку.

Також не забувайте, що форзиція – чудовий ранній медонос, який може стати справжнім порятунком для бджілок. Форзиції приголомшливо виглядають в поєднанні з посадками хвойних, багряниками, барбарисами, спіреями. Доповнити посадки можна весняними грунтопокривними квітами. Також надзвичайно гарно виглядає в поєднанні з геранями та аюгами.

Рекомендуємо статтю автора Посадка Жимолості їстівної: обираємо місце, догляд, особливості

Різноманітність сортів та видів Форзиції

Форзиція добре адаптовані до кліматичних умов вашого регіону найкраще ростимуть в вашому саду.

В нашому кліматі краще висаджувати такі різновиди:

  • ✔️овальнолиста форзиція – густий, компактний кущ, який гарно витримує як тривалу, холодну зиму так і посуху. Висота – 2 м, пагони – розлогі, сірувато- жовті, листя – яскраве, до 7 см в довжину, квіти – до 2 см в діаметрі, яскраві;
  • ✔️плакуча або поникла форзиція – молоденькі гілочки обвислі червонуватого кольору, старі пагони – пряморостучі, трійчате листя, великі, золотисті квітки з тоненькими смужками, зібрані в пучки;
  • ✔️проміжна або середня форцизія – гібрид підвищеної стійкості, висота куща до 3 м листя – зубчасте, продовгувате, до 10 см в довжину, квіти золотисті, з помаранчевими смужками. Період цвітіння квітень-травень.
Вирощування форзиції у саду. Обираємо правильно місце, форцизія, форзиція розмноження, як посадити форзицію з гілочки, жовтий кущ цвіте весною, розмноження форзиції, форзиція фото, форзиція поникла, форзиція плакуча, форзиція як розмножувати
Особливості вирощування форзиції та різноманіття сортів

Сорти Форзиції із низькою зимостійкістю

Дані різновиди краще висаджувати лише на півдні та заході країни.

✔️Європейська форзиція ? висота рослини – 2 м, листя вузьке, довжиною до 7 см, квіти – до 4 см, у формі окремих дзвоників. Квіти розпускаються одночасно з листям.

✔️Темно-зелена форзиція ? китайський різновид, висота до 3 м, гілки – вертикальні, листя велике, до 15 см, квітки салатово-жовті, зібрані в суцвіття по три квітки.

Обираємо Форзицію за висотою та відтінками.

Уїкенд – тендітний гібрид, має прямі, довгі гілки. Цвітіння починається в березні, як тільки зійде сніг.

З низькорослих сортів форзиції можна виділити форзицію овальну Тетраголд. Вона має темно-жовтого відтінку квіти, та сорт Меліса, який має щільну, густу крону.

Мрієте про рослину яка квітнутиме довго та рясно, зверніть увагу на гібрид Голдзаубер. Кущі пишні, до 2 метрів в висоту та ширину, при цвітінні схожі на золоту хмаринку. Мають високу морозостійкість.

Один з кращих сортів форзиції – Лінвуд. Найбільш витривала проміжна форзиція до 3 метрів висотою. Квіти мають сліпуче-яскравий, золотавий відтінок, дає рясне цвітіння та надзвичайно різнобарвну палітру осіннього листя.

До високорослих сортів належить Беатрікс Фарранд – гілки якого досягають 4 метрів.

Парк Декор сподобається всім, хто полюбляє великі квіти. Має квітки темно-жовтого відтінку, до 6 см в діаметрі, та доволі широку крону.

Способи розмноження Форзиції, Форзиція (фото) види і сорти, посадка та догляд за чагарником, форцизія, форзиція розмноження, як посадити форзицію з гілочки, жовтий кущ цвіте весною, розмноження форзиції, форзиція фото, форзиція поникла, форзиція плакуча, форзиція як розмножувати

Способи розмноження Форзиції

Чагарник розмножується вегетативним методом. Це дає змогу зберегти сортові характеристики, цвітіння розпочнеться при такому способі розмноження не на 6, а на 3 рік. Чагарник укорінюють також відведенням зелених живців чи шляхом розділення старих кущів, які дали поросль. Живці зрізають в червні та вкорінюють під ковпаком в піску при температурі 20 – 25 С.

При розмноженні насінням, йому проводять стратифікацію, що триватиме до 2 місяців. Також можливий підзимній посів. Рослинки пікірують через рік. Перші два роки рослини гарно укривають на зиму. На постійне місце форзиції висаджують на 3 – 4 рік.

Від specialist