Магнолія – різновиди, особливості догляду та розмноження

Магнолія – це рослина роду Магнолієвих, яка розповсюджена в Північній на Центральній Америці, Східній и Південно-східній Азії та на островах Суматра и Ява. В цих регіонах можна зустріти дикорослу магнолію. Всього вирізняють близько 60 різновидів рослини, вона буває листопадною та вічнозеленою, у вигляді кущів та дерев.

Культурна рослина представлена не таким різноманіттям, проте існує достатньо невибагливих видів, які цілком пристосовуються в кліматі України. Звичайно в північних регіонах магнолія навряд чи буде радувати розкішним цвітінням. Для прикладу, у київському ботанічному саду магнолію вкривають плівкою з каркасами, щоб забезпечити належні умови.
Читайте далі, щоб дізнатися про різновиди магнолії, особливості розмноження та догляду.

вирощування магнолії, догляд магнолія, посадка магнолії, як вирощувати саджанці магнолії, магнолія великоцівіткова

Види магнолії та особливості

Найбільш поширений сорт, який відрізняється морозостійкістю це – Магнолія Зібольда. Це дерево досягає 10 метрів у висоту, квітне білими квітами, які чудово пахнуть. Вона легко витримує зимові морози до -30 градусів по Цельсію. В безсніжну зиму дерево слід вкривати, щоб не допустите гибелі верхівки і пагонів.

Магнолія сорт Кобус, фото
Магнолія сорт Кобус, фото

Не менш популярна Магнолія Кобус. Це листопадне дерево чи чагарник, яке квітне молочно-білими квітками. Цей різновид можна побачити на алеях при міському озеленені. Рослина невибаглива, швидко росте на будь-яких типах грунтів.

А от Магнолія великоквіткова та Магнолія Оголена можуть вирощуватися лише в південних регіонах. Морозні зими вони не переживуть, єдина можливість – укривати дерева на зиму.

Особливості догляду за магнолією

Щоб магнолія радувала цвітінням – важливо правильно вибрати місце посадки. Для цього необхідно врахувати специфіку ділянки. Магнолії потрібне сонячне місце, яке буде захищене від вітрів із півдня та сходу. Притінення допускається, але незначне. Важливо орієнтуватися на погодні умови регіону. В умовах середньої смуги магнолії потрібно достатньо сонячного світла, а от на півдні рослина буде квітнути на затіненій ділянці.

Як вирощувати Магнолію правильно та особливості, вирощування магнолії, догляд магнолії великоцвіткової
Як вирощувати Магнолію правильно та особливості

Особливо догляду магнолія не вимагає. Достатньо забезпечити полив в період вегетації. Ця рослина любить вологу, а значить не потрібно допускати пересушування грунту. Також важливо проводити мульчування. В склад мульчі має входити торф, шматки кори, листя, торф, тирса. Товщина шару має складати близько 10 см та мати діаметр близько метра навколо стовбура. 5-10 см кругом стовбура залишають відкритою, щоб не допустити розвитку грибка.
Також потрібно зрізати пагони всередині крони, проводити типову санітарну обрізку та вносити добрива. Схема стандартна:

  • на початку вегетаційного періоду вносять азотні добрива;
  • всередині літа – фосфорно-калійні.

Вносити азот влітку непотрібно, щоб не спровокувати активний ріст пагонів, які не встигнуть визріти до перших заморозків.

Щодо грунту, то особливих вимог немає, проте важлива кислотність. Магнолія на лужних грунтах рости не буде. Листя пожовкне, а квіти будуть слабкими. Також важливо подбати про дренажну систему. Магнолія любить вологу, але застій води призведе до гнилісних процесів в кореневій системі.

Як розмножувати магнолію

Магнолію розмножують за допомогою насіння, щепленням чи живцюванням. Щоб розмножити магнолію насінням потрібно очистити його від оболонки та висіяти в грунт осінню. Ящики з насінням мають перебувати в приміщенні при температурі від 0 до +6 градусів за Цельсієм. Оптимально розмістити їх на балконі. Більш витривалі сорти, як Магнолія Кобус, можна висіювати прямо в грунт, а зверху прикрити сухим листям.

Як правильно заготовити живці для магнолії та розмножити, розмноження магнолії, вирощування магнолії
Як правильно заготовити живці для магнолії та розмножити

Такі сіянці будуть більш витривалими та морозостійкими. Перший рік вони розвиваються дуже повільно. Перший справжній листок сформується не раніше як в середині літа. Це пов’язано з тим, що на батьківщині Магнолія активно росте саме осінню, коли закінчується вологе літо.

Наступного року весною, тобто через півтора року після висівання проводят пікірування. Тоді ж вносять добрива. Не потрібно зловживати з азотом, це погіршить зимівлю рослини.
Як бачите магнолія не надто вибаглива, проте відрізняється неповторними декоративними якостями. Спробуйте виростити цю красуню на своїй ділянці.

Від specialist