кращі добрива, що потрібно використовувати весною у городі та саду

Початок посадкового весняного сезону потребує якісного підживлення рослин на початку. Ми підібрали рейтинг ТОП 6 видів добрив, які обирають садівники для отримання хорошого врожаю, підвищення імунітету саджанців.

Дані добрива забезпечать потрібну кількість поживних речовин для набуття енергії уже із перших періодів початку сокоруху після зимового спокою. Процедура внесення добрив весною особливо буде актуальною, якщо осіннє підживлення не було зроблено, або банально забули це зробити.

Отже, нижче ми представляємо 6 самих популярних та потрібних добрив, що використовують найбільше садівники та дачники. Вони підходять для більшості культур, адже у весняний період підживлення рослини потребують одинакові елементи, але у різних пропорціях.

Добриво Сечовина (карбамід), добриво із великим вмістом азоту
Добриво Сечовина (карбамід)

Добриво Сечовина (карбамід)

Використання добрива Сечовина (карбамід) забезпечить рослини азотом, вміст його складає до 46% від загальної маси речовини. Саме на початку розвитку ранньою весною для рослин дуже потрібно наділити достатньою кількістю азоту, він бере участь у формуванні білкових молекул, сприяє розвитку зеленої маси, покращує процес фотосинтезу.

Сечовина дуже добре засвоюється всіма рослинами на будь-яких типах ґрунту, за умови їх достатнього зволоження. Після внесення добрива починають діяти бактерії у ґрунті, що перероблюють його до нітратів та нітритів, останні вже і поглинаються рослинами. Дана хімічна реакція також виділяє газоподібний аміак, тому при підживленні важливо не просто підсипати його, а саме перемішати із верхнім шаром ґрунту. Для більш швидшого засвоєння можна розмішати карбамід у воді.

Використовувати сечовину найкраще ранньою весною для кореневих та поза кореневих підкормок. Добриво вносять одним із перших не змішуючи: для овочів при посадці та посіву безпосередньо у лунки, для плодових дерев – орієнтовно у квітні (за 2-3 тижні до цвітіння), для винограду вносять до періоду набухання бруньок. Загальна норма використання карбаміду для рослин – на 1 квадратний метр добрива вносять від 5 до 250 грамів.

Використання сечовини для позакореневої підкормки допоможе покращити ситуацію при зупинці розвитку рослин, дрібнішані листочків, осипання зав’язей. Дане добриво не дозволить отримати опіки листових пластин. Норма внесення препарату від 50 до 100 грамів на 10 літрів води на обприскують рослини ранком та ввечері, коли активність сонця мінімальна.

Карбамід можна використовувати як інсектицид для запобігання розповсюдження долгоносики, тля, медянки. Достатньо розмішати 500-700 грамів на 10 літрів води. Знижує ризики грибкових захворювань – парша, пурпурна плямистість.

Використання компосту для рослин, органічне добриво
Використання компосту для рослин, органічне добриво

Використання компосту для рослин

Компост – це універсальне органічне добриво, що містить азот. Його виготовлення проводять шляхом компостування рослинних відходів. Для прикладу компост як добриво із таки росин як люпин та конюшина містить 0,4-0,7 % азоту, а у зеленій масі близько 1%. Використання цього добрива наситить рослини необхідними поживними речовинами, покращує циркуляцію повітря та вологи.

Добриво компост уже у готовому вигляді вносять для культур із розрахунку від 15 до 20 кг на 1 кв.м. Вносять його при перекопуванні грядок, до лунок при посадці розсади, дерев, кущів та у якості мульчуючого матеріалу.

Весною компост бажано вносити до теплиці із розрахунку від 1 до 1,5 відра на 1 кв.м. для підживлення добривом верхнього родючого шару вглиб до 25 см.

Добриво Суперфосфат, краще добриво для рослин
Добриво Суперфосфат

Добриво Суперфосфат

Окрім азоту рослина весною потрібні і інші поживні речовини, що сприяють росту та розвитку. Окремо потрібно відмітити фосфор, який бере участь у синтезі вуглеводів, покращує розвиток кореневої системи, покращує морозостійкість та збільшує кількість зав’язей плодів.

Найбільшою популярністю користується добриво Суперфосфат. Розрізняють два типи: простий або монофосфат містить 15-20% фосфору та подвійний – до 50% фосфору. Додатковими речовинами можна виділити такі: азот, сірка, молібден, сульфат кальцію тощо.

Потрібно врахувати, що Суперфосфат небажано вносити в ґрунт одночасно з сечовиною, вапном, доломітовим борошном або ж аміачною селітрою. Період внесення таких добрив має бути не менше 7 днів.

При підготовці ділянки для посіву та посадки рослин добриво вносять весною у розрахунку 40-50 грамів на 1 кв.м., подвійну версію вносять у трохи меншому дозуванні – 20-30 г/кв.м. Речовину вносять у сухому вигляді до ґрунту або розчиняють у воді.

Використовувати добриво суперфосфат для листового підживлення у період початку цвітіння використовують розчин із 30-50 грамів на 10 літрів води. Обприскування розчином дозволить наситити рослини достатньою кількістю фосфору. Краще за все розчиняти речовину у гарячій воді, а використовувати уже охолоджений розчин.

Добриво сульфат калію
Добриво сульфат калію

Добриво сульфат калію

До комплекту попередніх добрив потрібно додати ще калій. Саме ця речовина допоможе рослина підвищити імунітет до грибкових захворювань у період поганих погодних умов (період весняних дощів та холодних ранків).

Рекомендуємо звернути увагу на добриво Сульфат калію, який містить близько 50% діючої речовини та не містить хлору. Норма внесення добрива при весняній підкормці від 15 до 25 грамів на 1 метр квадратний, далі потрібно добряче полити.

Використовувати добриво сульфат калію можна використовувати для більшості рослин. Проте можна виділити кілька типів, що його «люблять» найбільше: хрестоцвіті та бобові. Найбільше підходить це добриво для рослин, що зростають на вапнякових ділянках, оскільки вміст солей буде мінімальний. Добриво сульфат калію такою використовують на ґрунтах із підвищеною кислотністю, допоможе врегулювати кислотний баланс.

Ну і для швидкого внесення калійного добрива для рослин у період вегетації можна приготувати розчин сульфату калію. Для цього потрібно взяти 35-40 грамів добрива та розмішати гранули у 10 літрах води.

Гуматів для рослин

Використання гуматів для рослин

Гумінові кислоти або Гумати – це природний стимулятор росту рослин. Потрапляючи у ґрунт вони активізують «роботу» мікроорганізмів, вони уже значно покращують структуру та інші хімічні властивості.

Коли гумати потрапляють до кореневої системи рослин, тоді покращується та нормалізуються обмінні процеси, збільшення швидкості фотосинтезу білків. Якщо використати гумати для посадки розсади (замочивши корінь), це покращить вкорінення розсади та її приживаність.

Окрім того, у цьому розчині можна замочувати насіння та цибулини перед посадкою. Обприскують цим розчином ягідні та плодові кущі до розпускання бруньок і відразу після цвітіння.

Гумати можуть випускатись у рідкому та сухому вигляді. Останні потрібно розводити у волі згідно з інструкцією. Особливість: дане добриво можна змішувати із іншими речовинами: азотні та калійні добрива. Фосфорні добрива потрібно використовувати окремо.

амофос, нітроамофоска, азофоска
амофос, нітроамофоска, азофоска

Комплексні мінеральні добрива

Багато дачників та садівників не сильно хочуть розбиратись у тонкощах та пропорціях різних речовин, їм простіше взяти одне – підсипати та забути. До таких добрив можна віднести із маркування «Весняне», багато дачників зараз згадають про амофос, нітроамофоска, азофоска. Саме у них міститься достатня кількість речовин – азот, калій та фосфор. Легко засвоюються та забезпечать збалансоване живлення.

На легких ґрунтах при посадці можна сміливо використовувати у кожну лунку нітроамофоску, висококонцентроване мінеральне добриво. Воно містить: 16% азоту, 16% фосфору, 16% калію та сірки. Можливі та інші комбінації даного добрива.

Амофосна – це концентроване комплексне азотно-фосфорне добриво (Азоту 12% та 40-50% фосфору), додатково містить інші речовини які із легкістю засвоюються рослинами. Його використовують для посадки рослин перед посівом та розкидають на ґрунті при посадці рослин. Дуже часто використовуються у ґрунтах бідних на фосфор (наприклад чорнозем).

Від specialist