логляд та вирощування лохини у червні

У даній статті поговоримо про основні 5 правил для успішного вирощування лохини у саду. Що саме необхідно обов’язково виконати для отримання максимального урожаю у червні. Саме у цей період лохина потребує до себе особливої уваги.

Організація поливу саджанців лохини

Правильний полив кущів лохини стане хорошою основою для отримання хорошого врожаю. При нестачі вологи у період цвітіння та формування ягідок потрібно слідувати за водним балансом. Якщо рослина не отримає достатньо вологи, тоді першочергово «забирає» її у ягід, далі у молодих листочків та пагонів. Ми отримаємо поморщену та зменшену у розмірах плоди, та понурі пагони.

Як вирощувати лохину та правильний полив саджанців лохини
Правильний полив саджанців лохини

Якщо ви посадили саджанці лохини по всім правилам, тоді полив кожного куща здійснюється мінімум 2-3 рази на тиждень, при засушливій погоді. Одноразово потрібно використати до 10 літрів під кущ.

Важливо пам’ятати! При поливі лохини потрібно не залити кущ водою, це може також привести до загибелі куща. Адже застій води приведе до погіршення повітряного обміну у кореневій системі. Для запобігання цього, використовуйте дренаж.

Можна використати додатково полив по листкові, на його лохина також «реагує» чудово. Використайте час, коли активність сонця зменшується, наприклад після 19 години вечора, щоб краплі води не виконували роль лінз та рослина не отримала опіки.

Рихлення ґрунту та видалення Бур'янів лохина
Рихлення ґрунту та видалення Бур’янів

Рихлення ґрунту та видалення Бур’янів

Ви маєте слідкувати за чистотою навколо куща, бур’янів не має бути взагалі. Особливо це важливо для молодих саджанців лохини, адже вони будуть «ділити» вологу та інші користі речовини із іншими рослинами, а це призведе до затримки у розвитку, розвитку захворювань, появі шкідників. Саже у червні кількість бур’янів зростає.

Наступним важливим фактором у догляді за лохиною буде регулярне рихлення ґрунту навколо куща. Виконувати дану процедуру потрібно не лише під час прополювання, але й кожного разу після поливу рослини.

Саме процедура рихлення допоможе уникнути утворення кірки на поверхні торфу та покращить повітряний обмін у корені. Але будьте обережні, та не заглиблюйтесь дуже сильно, адже кореневу систему лохини легко пошкодити, рекомендована глибина 5 см.

Мульчування саджанців лохини та особливості
Мульчування саджанців лохини та особливості

Використовуйте мульчування лохини

Мульчування кущів лохини дозволить зменшити кількість бур’янів, обмежить випаровування вологи із поверхні верхового торфу. Якщо у якості мульчуючого матеріалу буде використано потрібні матеріали, наприклад сосновий опад, тоді лохина отримає і додаткове джерело закислення.

Взагалі для мульчування лохини можна використовувати: кору хвойних дерев (середня фракція краще підійде), хвоя, перепрілий сосновий опад, верховий рижий торф більшої фракції, соснові шишки та шкарлупу від кедрових горіхів у невеликій кількості.

Підкислення для лохини та речовини які можна використати
Підкислення для лохини та речовини які можна використати

Підкислення ґрунту для лохини

Для хорошого розвитку лохини потрібно утримувати рівень pH у межах 3,5-4,5 одиниць. Саме у таких умовах живуть та існують бактерії на коренях лохини, які виступають транспортерами вологи та поживних речовин для рослини.

Кислотність торфу може втрачатись із часом, вимиватись дощами та поливом. Саме тому для лохини використовують комплексні добрива із вмістом сірки, що можуть закислити ґрунт. Зазвичай це відбувається тричі на рік: перший раз у березні при набуханні бруньок, далі повторно через місяць та ще раз через 30-40 днів. Максимально до середини серпня місяця.

Окрім того садівники використовують для підкислення оцтову та лимонну кислоту. Беруть 3 чайних ложки лимонної кислоти на 10 літрів води, якщо використовується 9% оцет, тоді 100 мл буде достатньо на ту ж кількість води.

Важливо пам’ятати! Підкислення саме добривами у гранулах буде мати більший ефект по термінах, адже виділятись речовини будуть поступово із надходженням вологи, наприклад поливом або дощами. При проливанні водою результат буде не такий стійкий. Використовувати закислювання дуже часто також не рекомендується!

Захист лохини від шкідників за допомогою сітки на плантації
Захист лохини від шкідників за допомогою сітки на плантації

Захистити кущі лохини від птахів

Ягоди лохини дуже смачні та корисні. Це знають не лише люди, але й друзі «наші пернаті», які також не проти поласувати солодкою ягодою. Щоб не втратити урожай потрібно на початку літа продумати захист.

Найбільш популярний варіант на плантаціях садівників використовується сітка із квадратиками по 2,5 сантиметри. При її натягування на плантації мають бути встановлені опори, мінімум на 30 см вище кущів. Сітку закріплюють та для страховки натягують дроти, які не дадуть просідати.

Простір потрібно закрити аж до землі, інакше шкідники потраплять всередину. При бережному використанні сітка прослужить Вам не один рік.

Якщо Ви не встигли підживити кущі лохини у травні, коли стартує цвітіння та формування зав’язей, це можна зробити на початку червня.

Додатково комплекс поживних речовин для лохини можна отримати змішуючи між собою сульфат амонію, суперфосфат та сульфат калію у співвідношенні 1:2:1. Деякі садівники використовують амофоску та нітроамофоску. Додатково можете використати комплексні безхлорні добрива: Florovit для лохини, Ogrod 2001 та інші.

Від specialist