Чи намагались вирощувати мікрозелень у себе вдома? Сьогодні поговоримо про можливість виростити цей корисний продукт здорового харчування, що набуває популярності уже не перший рік.
Мікрозелень – це їстівні молоді рослинки (паростки) із маленькими листочками. Вони дуже цінуються через наявність великої кількості поживних речовин. Вирощувати мікрозелень можна будь-якої культури. Це не є новий вид чи сорт рослин, а просто оригінальний спосіб їх вирощування. Напевно Ви уже спостерігали у супермаркетах та на полицях магазинів пластикові контейнери із такими паростками гороху, капусти тощо.
Чому вирощувати мікрозелень самостійно вигідно?
Мікрозелень можна із легкістю вирощувати при мінімальному освітленні та без спеціальних засобів, навіть на підвіконні у квартирі;
- Отримувати урожай та займатись цим можна протягом всього року;
- Мікрозелень не займає багато місця у процесі вирощування;
- Протягом року можна отримати понад 30 врожаїв, адже період вирощування одної культури в середньому складає 10 днів.
Способи вирощування мікрозелені своїми руками
Перший спосіб вирощування мікрозелені потребує широку ємність, у ній не робимо отвори. Далі замочіть насіння (терміни процедури залежать від культури – читайте на упаковці). На дно додайте звичайного ґрунту або використайте субстрат для розсади. Товщина шару повинна бути не більше 4 сантиметрів. Розкладіть насіння на всю площу та якісно промочіть все із пульверизатора та трохи покрийте землею. Далі ємність накриваю кришкою. Можна для цього й використати поліетиленовий пакет, харчову плівку тощо.
Контейнер із насінням ставимо на підвіконня із хорошим освітленням. Далі через певний проміжок часу, коли з’являться паростки, накриття знімають та обприскують рослини до 3 разів на день водою.
Більш детальний догляд залежить від типу рослин. Наприклад, ми чекаємо появи сім’ядольних листочків, обрізаємо їх та даємо час для розвитку ще кільком справжнім листочкам. Ну після цього вирощена мікрозелень готова до використання до їжі. Термін придатності мікрозелені у холодильнику – один тиждень.
Другий спосіб вирощування мікрозелені у домашніх умовах. Даний метод не потребує використання професійних субстратів та ґрунту. Беремо ємність широку (лоток) та папір. Можна сміливо використовувати кухонні рушнички, туалетний папір тощо.
Помістіть папір на дно лотка попередньо змочивши його. Насіння не має плавати у воді при цьому. Не забуваємо накрити кришечкою або плівкою лоток та ставимо на підвіконня у добре освітлене місце. Зняти накриття потрібно після появи перших сходів. Слідкуйте, щоб папір на дні завжди був вологий. Обприскуємо зелень при цьому 2-3 рази на день.
Третій спосіб вирощування мікрозелені. Для цього методу беремо лоток та вже вату або ватні диски. Викладаємо її тонким шаром та змочуємо. На верх викладаємо попередньо замочене насіння. Накриваємо все, щоб створити парничок. Очікуємо сходів насіння, далі знімаємо накриття та обприскуємо рослинки та не даємо пересохнути ваті.
Також рекомендуємо статтю Як правильно підготувати розсаду солодкого перцю до висадки
Готові паростки мікрозелені можна просто зрізати ножицями. Додавати її можна до будь-яких страв: супи, бутерброди, м’ясні та рибні страви, салати тощо. Ваші страви стануть не лише смачними, але й кориснішими та красивими. На даний час вирощування мікрозелені можна за допомогою інших методів, купуючи професійні набори, контейнери, ультрафіолетові лампи. Для багатьох українців це стало початком власного бізнесу.