Дорогі наші читачі, якщо Ви потрапили на дану статтю, знать є потреба дізнатись деталі та тонкощі посадки хурми своїми руками. Ще кілька десятків років тому дана рослина була дефіцитним та екзотичним фруктом на наших теренах. Наразі саджанці хурми можна вирощувати та селекціонувати сорти уже в Україні.
Дуже солодка, ароматна та із приємною структурою. Плоди хурми є джерелом великої кількості вітамінів із лікувальними властивостями. Вирощувати це екзотичне дерево просто та наша інструкція допоможе Вам у цьому.
Трохи відомостей про Хурму
Батьківщиною даного екзотичного фрукту вважають північну частину Китаю, інша його назва «китайський персик». Відноситься до роду Diospyros та сімейства Ебенових, із латинської перекладається як «Їжа богів». Напевно така назва породжена із смаковими властивостями та іншими якостями плодів.
Плоди Хурми мають солодко-терпкий та ніжний смак оранжевого кольору. Це пояснюється підвищеним вмістом бета кератину ніж у помідорах та гарбузі. Ця речовина позитивно впливає на зір та покращує стан шкіри. Хурма швидко втамовує відчуття голоду та не містить багато калорій, багата на вітамін C та інші мікроелементи, що значно покращить Ваш імунітет.
Що потрібно знати посадкою хурми?
Перш за все потрібно правильно вибрати сорт хурми. Саджанці краще обирати морозостійких або ті, що прищеплені на морозостійкому сорті. Для прикладу вважають, що значні мінусові температури може «витримувати» сорт хурми Віргінська. Коренева система її здатна значно глибше проходити у ґрунт. Чимось нагадує моркву та темна на вигляд ?.
Далі обираємо правильно місце для посадки хурми. Краще всього обрати на ділянці частину із південної сторони, яка має захист від вітру та добре освітлюється. Не можна садити хурму у низинах, відкритих місцях. Грунт для хурми може згодитись і звичайних, щодо цього рослина невибаглива.
Як посадити Хурму правильно?
Тепер перейдемо до самого процесу посадки Хурми. Наразі кліматичні умови України дозволяють проводити висадку саджанців осінню та весною у південних регіонах, для півночі рекомендована весняна посадка лише. Якщо ж ви отримали або купити хороші рослини пізньою осінню, тоді краще всього їх зберігати до ранньої весни та вже потім виконати посадку. Як зберігати рослини ми вже описувати у даній статті.
Перед початком посадки можна замовити кореневу систему саджанця водою, дати набратись вологи протягом 1-2 годин у ємності. Додатково можна використати Корневін. Яма має бути підготовлена відносно розмірів кореневої системи (орієнтовно 50 см діаметром та 50 см вглиб).
Корні мають бути розправлені та не перегинатись, засипаєте саджанець землею та утрамбовуємо, проливаємо щедро водою. Коренева шийка саджанця має бути на рівні землі або заглиблена не більше ніж на 3 см. Додатково можна замульчувати площу навколо стовбура.
Догляд за саджанцями Хурми після посадки
Тепер важливий момент із догляду за саджанцями сурми після посадки. Рекомендуємо вкривати рослини на зиму до досягнення 3-4 річного віку. Із настання низьких температур потрібно присипати невеликий горбик біля стовбуру та вкрити місце прищеплення.
Надалі можна використовувати агроволокно, папір або мішковину. Використовують і каркасне закриття із гілок або стебел та інше. Дорослі рослини не потрібно вкривати а осінню виконати побілку ствола. Рекомендуємо статтю автора ? Кращі 6 добрив, які потрібо використовувати весною всім дачникам
Повноцінне підживлення саджанців хурми можна виконати уже у період плодоношення, можна використати комплексні добрива для плодово-ягідних. Під час розвитку можна вносити вкінці літа калійні добрива для покращення визрівання пагонів.
Врожай хурми. Напевно найцікавіше із цих всіх процедур. Отримати можна перші плоди уже із 3-4 року вегетації. Для початку це може бути всього кілька штук, але із часом їх кількість зростатиме.
Цікава стаття від автора ? Як виростити мікрозелень у себе вдома, прості методи
Важливий момент стосовно опилення хурми. Плоди мають бути у достатній кількості, але їх кількість може збільшитись при наявності обпилювача. Тому, при посадці цілого саду рекомендуємо на 8-9 жіночих рослин висаджувати один чоловічий запилювач.
Дозрівати врожай хурми починає на початку жовтня. Красиві оранжеві та помаранчеві плоди стануть справжньою окрасою Вашого саду. Зривати рекомендують трохи неспілими, а далі протягом 10-15 днів залишити дозрівати.
Якщо ж лишити плоди на дереві до настання легких заморозків, тоді смак дещо покращить за рахунок зниження терпкості. На цьому це все, як бачите немає нічого складного у посадці та вирощуванні хурми. У разі виникнення додаткових питань залишайте їх у коментарях, ми із радістю допоможемо!