Для вирощування малини на власній ділянці достатньо лише одного саджанця. Подальше поширення рослини є справою техніки. Розглянемо 5 найефективніших варіантів розмноження малини.
Така рослина як малина є відмінним варіантом для експериментів. Її легко розмножити, і кущики можуть без проблем прижитися на нових місцях. Існує кілька різних варіантів ефективного розмноження малини.
Розмноження малини здерев’янілими пагонами
Мабуть, використання здеревілих пагонів малини, які формуються на коренях рослини з додаткових бруньок, – це найпростіший спосіб розмноження. Необхідно підібрати найздоровіші кущики з високою врожайністю. У вересні-жовтні варто викопати здеревілі пагони – однорічні рослини, що з’явилися приблизно в 30 см від маточного куща. При цьому важливо зберегти побільше коренів, довжиною близько 12 см і більше.
? Також цікаво прочитати статтю ? Посадка Жимолості їстівної: обираємо місце, догляд, особливості
Не варто використовувати пагони, уражені стебловою галицею. Яскравий симптом такого захворювання – здуття на пагонах. Крім того, не кращим вибором стануть кущики з блакитними плямами на кореневій системі, такі прояви вказують на пурпурову плямистість. Вибракуванню підлягають кущі, які мають нарости кореневого раку.
Треба обов’язково видалити листочки, що залишилися на викопаних пагонах.
Метод розмноження малини молодими зеленими живцями
Даний варіант розмноження малини підходить для застосування навесні, в той час, коли кореневі пагони рослини виглядають зеленими і досягають висоти 10-15 см. Необхідно відступити від центральної частини куща на 40 см і викопати кращі пагони з об’ємною грудкою землі.
Не використовуйте для розмноження рослини з млявою верхівкою, ймовірно, вони постраждали від малинової мухи.
Вибрані пагони слід відсадити на грядку – там вони підростуть. Остаточно перенести їх на постійне місце проживання потрібно восени.
Розмноження малини кореневими живцями
Даний варіант розмноження стане у нагоді при ураженні стебел куща якимось захворюванням. Його практикують навесні або восени. Необхідно обережно розкопати землю приблизно на 40 см від центральної частини чагарнику, а потім дбайливо витягти придатковий корінь.
Під час цього процесу потрібно постаратися зберегти значну кількість кореневих відгалужень. Ті здорові корінці, які мають діаметр більш 2 мм, необхідно розрізати на окремі фрагменти (на кожному повинно знаходитися мінімум 2 бруньки), довжина яких становить близько 10 см. Вкрай важливо зберегти обростаючі корінці.
? Також цікаво прочитати статтю ? Як правильно посадити лохину? Оптимальний час, місце, догляд
Отриманий посадковий матеріал використовують для висадки в пухкий родючий грунт. З цією метою можна використовувати підготовлену грядку або скористатися парником.
Кореневі живці укладають один за іншим в невеликі борозенки, глибина яких не перевищує 5-7 см. Після їх потрібно присипати грунтом і полити.
У літню пору грунт на цій ділянці вимагає регулярного дбайливого розпушування, поливу і прополювання.
Розмноження малини кореневими відводками
Для такого розмноження використовують кореневі живці, зрізані при проріджуванні малини. Найкраще проводити цю процедуру в травні-червні. Необхідно вибрати на кущі пагони з парою-трійкою листочків, що мають висоту 8-15 см. Слід зрізати їх під самий грунт і зв’язати в пучки по 10-13 шт.
Зв’язку потрібно занурити в розчин стимулятора коренеутворення (наприклад, Гетероауксин), а через 16 годин витягти і висадити в парник. Через місяць вкорінені живці слід відправити на дорощування в підготовлений відкритий грунт.
Розмноження малини методом поділу куща
Дана методика допомагає розмножити цінні сорти рослини, що дають мало кореневих пагонів. Після поділу куща необхідно залишити на кожній частині мінімум пару сильних і здорових пагонів. Важливу роль відіграє і збереження розвинених коренів.
Розділити один кущик малини можна відразу на 4 відмінних саджанця.
[…] Рекомендуємо прочитати статтю по темі Кращі 5 способів розмножиння малини своїми силами […]