От і настала весняна пора, температура повітря вже більш менш тримається плюсовою, ранки менш холодні, наші рослини у саду починають прокидатись від зимової сплячки, починається сокорух. Поговоримо про такий важливий процес, як обробка плодового саду.
У процесі вегетації рослини проходять етапи вегетації, під час яких можуть розвиватись грибкові захворювання або з’являються шкідники. Щоб уникнути цього, садівники проводять профілактичні процедури із обприскування плодових дерев. Якими препаратами чи речовинами можна це виконати, розберемося уже нижче.
? Також цікаво прочитати статтю ? Як посадити Хурму: особливості, підготовка, догляд, врожайність
Фази проведення обробки плодових дерев у саду
Перший етап обробки рослин проходить до початку розпускання бруньок. Середня добова температура уже рівна або вище +5 градусів. Садівниками дуже часто використовується препарат під назвою «30 В» (масло індустріальне). Проводять обробку крони, скелетні гілочки та стовбур. Норма витрати становить 600-800 мл на 10 л води.
Даний препарат виготовляється згідно стандартів в Україні та є безпечним для людини та навколишнього середовища. Покриваючи тонким шаром гілочки та стовбур, створюється тоненька плівочка, яка не дає змогу шкідникам дихати, як перезимували у корі, вони гинуть. Окремо можна відмітити препарати: «Чистий сад», «Брунька».
? Також цікаво прочитати статтю ? Як посадити фундук на ділянці. Особливості догляду, догляд, хвороби
Другий етап обробки плодових дерев навесні проходить під час розпускання бруньок (захист від шкідників та хвороб). Використовують розчин мідного купоросу, бордоської суміші 3%, або ж препарати-замінники: «Хорус» (на 10 л води використати 2 гр), «Альфа супер» (на 5 л води до 3 мл), «Твікс» (на 5 л води до 15 мл), «Актор» ( на 10 л води 1.4 г), «Чемпіон» (на 10 л води 30г).
Третя фаза обробки плодових дерев від шкідників відбувається при «Рожевому Бутоні». Саме у цей період сурмуються суцвіття. Обприскування препаратами допоможе уникнути попелиці, гусениці, жуків довгоносиків, листокруток, личинок щитівки, молі тощо.
Можна використати для обробки такі препарати: «Матч» (на 10 л води 10 мл), «Конфідор» (на 10 л води 2,5 г), «Нурел-Д» (на 10 л води 15 мл). Додатково до робочого розчину можна додати інсектицид «Скор» (на 10 л води 2 мл), «Мобіл» (на 10 л води 3 г), «Страж» (на 10 л води 3 мл). Особливо хорошу ефективність дані препарати показали на рослинах абрикосу та персику від кучерявості листя.
Завершальна обробка плодових дерев відбувається після закінчення цвітіння. Процедура допоможе ефективно запобігти появі шкідників: гусениці, попелиці, медяниці, кліщів тощо. Приклади препаратів уже описували вище.
Проведене своєчасне обприскування дерев у саду біологічними та хімічними препаратами створить якісний захист рослин. Це не означає, що повністю всю процедуру по фазах потрібно виконувати кожного року. Оцінюються ступені ураження шкідниками та хворобами, тоді і формується стратегія.
Наші рекомендації щодо обприскування плодових древ
- Правильно розраховуйте витрати робочої речовини залежно від віку рослини: для 5 річних – 0.5-1 л/дерево, від 6 до 10 років використовують до 3 л/дерево, понад 11 років – до 3,5 л/дерево.
- Враховуйте складність погодніх умов. При частих опадах можливо доведеться повторити процедуру.
- Використовуйте якісні та сертифіковані препарати для проведення обробки рослин. Останнім часом на ринку присутні підробки препаратів відомих брендів, про це можна писати окремо.
- Перед використанням препаратів та приготуванням робочого розчину перечитуйте інструкцію із використання. Зазвичай, робочий розчин не можна зберігати довше 1-2 діб.
- При обприскуванні рослин із зеленою масою важливо щоб препарат потрапив не лише на верхню частину листочка, але й на нижню.
- Робочого розчину не потрібно використовувати забагато, покривається тоненьким шаром без стікання.
- Обережно використовуйте робочий розчин, щоб він не потрапляв на інші рослини, які не потребують обробки.
“Скоро”–фунгіцид а не інсиктицид .Дві різні групи припаратів.